Webinary

ID-100200149Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów

„Moja Pasja Moją Firmą –  poznaj pułapki biznesu opartego na pasji”

 

Prowadzenie własnej firmy to wyzwanie, a jeśli Twoja firma jest tak zwanym „pasjo-biznesem” to wkroczyłaś, według mnie, na jeszcze trudniejszą i bardziej krętą ścieżkę.

 

Dlatego, zapraszam Cię zatem serdecznie na cykl trzech webinarów „Moja Pasja Moją Firmą – poznaj pułapki biznesu opartego na pasji”, które powstały jako uzupełnienie książki „Moja Pasja Moją Firmą, czyli krótki instruktaż o tym, jak szybko rozłożyć lub wznieść na wyżyny sukcesu własny biznes”.

 

Podczas trwania cyklu zmierzymy się z pułapkami, które według mnie czyhają na wszystkich właścicieli pasjo-biznesów, a o których mówi się wciąż za mało. Chcę się z Wami podzielić moim postrzeganiem tych pułapek, ale nie po to, by odwieźć Was od prowadzenia takich biznesów, lecz po to, byście mogły je prowadzić z sukcesem, skutecznie omijając pułapki lub dowiadując się w jaki sposób się z nich wydostać.

Opis cyklu:

 

Webinar 1. „Jak nie zepsuć pasjo-biznesu, w trzech pierwszych i najważniejszych krokach koniecznych w każdym biznesie?”

 

Zastanawiałaś się czasem, czemu Twoje wyobrażenia o własnej firmie opartej na pasji, Twoje założenia i związane z nimi marzenia, nie realizują się?

Bardzo często zdarzało mi się spotykać osoby o fantastycznych pomysłach biznesowych, gdzie na pierwszy rzut oka można było spodziewać się ogromnego sukcesu. Niestety sposób, w jaki prowadziły one biznes ostatecznie doprowadzał do frustracji, a nawet powstania przekonania, że w taki biznes jest wpisany brak zysku.

No cóż, moje doświadczenie mówi, że za brak zysku jest odpowiedzialny nie rodzaj biznesu a jego właściciel, oraz to co robi lub czego nie robi prowadząc pasjo-biznes, szczególnie na samym początku stawiania go na nogi.

Dlatego na tym webinarze opowiem Ci jak rozpocząć budowanie biznesu opartego o pasję lub jak go zmodyfikować, byś nie położyła go w trzech pierwszych, najważniejszych rzeczach do wykonania na samym początku i dała sobie szansę na odnoszenie w nim sukcesu.

Niekoniecznie oznacza to, że ta droga Ci się spodoba, lecz zawsze będziesz miała wybór.

 

Webinar 2. „Sprzedaż – to straszne słowo w pasjo-biznesie!” 

 

„Nienawidzę sprzedawać”, „Nie potrafię sprzedawać:”, „Nie chcę sprzedawać”, „Zatrudnię sobie osobę, która zajmie się sprzedażą”, „Mój produkt jest tak świetny, że sam się sprzeda” –  Zbyt często słyszę takie właśnie słowa od  właścicieli pasjo-biznesów.

Niestety, prawda jest jednak inna, choć niekoniecznie tak brutalna jak Ci się może wydawać. Co zatem zrobić, by nie musieć „sprzedawać”, ale by klienci kupowali Wasze usługi i produkty, które powstały z pasji?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszam na ten webinar, na którym będę chciała Wam podpowiedzieć, co warto zrobić, by uruchomić w Twojej firmie możliwości odnotowywania zysku ze sprzedaży.

 

Webinar 3. „Czy pasjo-biznes może się spinać na liczbach i jak to sprawdzić?”

 

Co zrobić, żeby pasjo-biznes spinał się na liczbach, czyli co warto byś wiedziała o analizie finansowej, tak by Twoja firma nie okazała się jedynie drogim hobby!

Zbyt często spotykam się z Kobietami prowadzącymi biznes oparty na pasji, które ani przed założeniem firmy, ani w trakcie jej prowadzenia nie sprawdzają, czy ich biznes spina się na liczbach, kiedy im się spina, a kiedy osiągną wymarzony zysk.

Bez tych informacji nie ma jak zabrać się za działania strategiczne, które pozwolą nam dojść do celu. A cel nie może być określony jako” BYLE DALEJ” lub „JAKOŚ TO BĘDZIE”. Pieniądz kocha konkret i precyzję, nawet w pasjo-biznesie  :)

Zaskakujące jest to, że nie prowadzimy takich analiz nie dlatego, że nie potrafiłybyśmy, lecz dlatego, że w głowach dawno temu zakiełkowało przekonanie, że to trudne i tylko analitycy potrafią to zrobić lub że pasjo-biznes tego nie potrzebuje, bo jest za mały.

Nic bardziej mylnego – Twój biznes potrzebuje tego jak powietrza, a wykonanie takiej analizy jest wyjątkowo łatwe :) i właśnie to będę chciała Ci pokazać na webinarze. Wtedy Twój pasjo-biznes na pewno nie okaże się tylko drogim hobby :)

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić, serdecznie zapraszam na trzeci webinar z cyklu „Moja Pasja Moja Firma”.

 

Webinary poprowadzi Ania Kupisz-Cichosz

Współwłaściciel oraz Dyrektor Zarządzający spółki Softway Ltd, Prezes Zarządu fundacji, Doradca Zarządu w jednej ze spółek operującej na rynku nieruchomości, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu i Coachingu, negocjator, coach, trener, ekonomista i psycholog. Autorka książek „Własna Firma dla Pań, krótki kurs biznesu dla każdej z nas” oraz „Moja pasja moją firmą, czyli krótki instruktaż jak szybko rozłożyć lub wznieść na wyżyny własny biznes”.

Sama określa się mianem Przedsiębiorcy.

Swoje pierwsze szlify związane z pozyskiwaniem klientów i prowadzeniem mikrofirmy zdobywała już podczas studiów, a pierwszą spółkę założyła w wieku 25 lat. Kilka lat temu zdecydowała się połączyć swoje doświadczenie, wiedzę, umiejętności oraz zainteresowania.

Inspiruje oraz pomaga przedsiębiorcom rozwijać ich biznesy, budując z nimi strategie rynkowe dla ich firm i pracując nad przekonaniami utrudniającymi ich wdrożenie.

Od 6 lat czynnie wspiera i uczestniczy w wydarzeniach skierowanych do przedsiębiorczych kobiet. Jest pomysłodawczynią inicjatywy Firma jest Kobietą, w ramach której organizuje własne seminaria, warsztaty i webinary o zasięgu ogólnopolskim. Jest prelegentką m.in. konferencji Wzlot Kobiet oraz Wielka Wymiana Kontaktów.

Pomogła rozwinąć firmy ponad 150 kobietom, a z ponad 800 konsultowała rozwój ich biznesu.